Egy korábbi cikkben már írtunk arról a migrációs jelenségről, ami elsősorban a kiöregedő és/vagy másodvonalbeli amerikai kosárlabdázókat érinti és a pénz gravitációs erejét kihasználva a méltán lesajnált kínai bajnokságba vonzza őket. A kalandot vállaló játékosok közül néhányan egészen pofás karriert építettek maguknak, erre a legjobb példa Stephon Marbury, aki szobrot, múzeumot és dedikált bélyeget is kapott a kínai fővárosban.
Arra azonban eddig nem nagyon volt példa, hogy valaki a nagy falon túlról visszataláljon az NBA-be. Michael Beasley azonban már kifejezetten rutinosnak mondható ezen a téren, ugyanis idén már másodjára teszi meg a CBA-NBA utat.

Beasley-ről már szintén megemlékeztünk egy korábbi, a legnagyobb draft mellényúlásokról szóló cikkben, ami sejteti, hogy nem pontosan azt a karrierutat futotta be, amit jósoltak neki. A kudarc oka a pletykák szerint az volt, hogy a játékos napi rendszerességgel vétett a liga drogellenes politikája ellen és gyakorlatilag elfüstölte a tehetségét.
A 2008-as draft második választottja először a 2014-15-ös szezont töltötte a Shanghai Sharks együttesénél, majd tavaly ősszel Jinan városába, a Shandong Golden Stars-hoz igazolt (anno ezt a csapatot erősítette Samaki Walker és Stromile Swift is). Egy rossz szóviccet ellőve kijelenthető, hogy a kínai pontvadászat nem volt túl nagy falat számára, ugyanis a szezont eléggé brutális, 32 pontos, 13,4 lepattanós és közel 4 gólpasszos átlaggal zárta. Nem csoda hát, hogy őt választották a helyi All-Star gála legértékesebb játékosának és a külföldi MVP-nek is. A dominanciájára jellemző, hogy az All-Star meccsen 63 pontot, 19 lepattanót és 13 gólpasszt jegyzett.
Beasley tavaly a Miami Heat csapatába tért vissza a kínai rájátszás után, idén pedig a Houston Rockets igazolta le. A houstoni bemutatkozása eddig egészen jól sikerült, a harmadik meccsén máris 18 pontot szerzett, kevesebb, mint 15 játékperc alatt. Ezzel rögvest egy NBA rekordot is felállított, ugyanis előtt egyetlen játékosnak sem volt olyan sok (19) dobáskísérlete olyan kevés idő alatt, mint neki. Ez legalábbis arról árulkodik, hogy a kínai kaland nem tépázta meg a kosaras önbizalmát, sőt...
A szezon hátralévő részében érdekes lesz figyelni, hogy a még mindig csak 27 éves játékos végre képes lesz-e végre olyan teljesítményt nyújtani, amit régóta várnak tőle.
Zárásként egy videó Beasley kínai kalandjáról.